דגמים

10 דברים שלא ידעתם על מאזדה CX-3 החדשה

היא והמיאטה הופרדו בלידתן, היא קיבלה את הטכנולוגיות של רכבי היוקרה, ויש לה גרסה עם כל הפינוקים, אבל הכול

1. מיאטה? מאחורייך. ה-3-CX הלוהטת יצרה בעיה לאנשי מאזדה. מצד אחד, צריך להתחדש. מצד שני? לפעמים כל המוסיף גורע. צריך להבין, ה-3-CX היא יותר מקרוס-אובר עירונית סקסית, יש לה תפקיד – היא שגרירת מאזדה החדשה, בדיוק כמו מכונית הספורט, המיאטה. וכן, גם היא, כמו המיאטה, מעניקה חוויית נהיגה יוצאת דופן בקטגוריה, לצד תא נוסעים מהודק ויוקרתי. מנגד, ובניגוד למיאטה, יש לה מושב מאחור, הגג שלה לא נפתח, והיא לא כזאת קרובה לכביש.

2. מלמעלה, למטה. אז הוסיפו ולא גרעו. איך? באמצעות אימוץ של כל הטכנולוגיות החדשות ביותר של מאזדה, מהסדרות הגבוהות (CX-5 ומאזדה 6). פעם מכוניות קטנות היו פשוטות ולא מאובזרות. היום, מכוניות קטנות כוללות את כל מה שיש ביוקרתיות? כי מה, רק למנהלים מגיע? כי מה, רק למשפחות גדולות מגיע? כי מה, רק מי שמשלם 60 אלף שקל יותר מגיע. לא, לא, לא ולא.


3. מבחוץ, אמרנו כבר מיאטה? כן, אבל אין מדובר בדמיון קונספטואלי בלבד. כי מבחוץ, היא עכשיו עוד יותר דינמית ומרשימה. כן, עוד יותר. עיצוב החישוקים החדש מותח את החישוק ומעניק לו נוכחות שקשה לפספס. והנה, אנחנו מגיעים לזה: החלק האחורי שודרג עם חותמת תאורת LED אחורית מעודכנת, השואבת השראה מדגם המיאטה, וזהה ל-5-CX. אפילו הגוון האדום הייחודי של מאזדה עבר מקצה שיפורים, שבמהלכו נבדקו אלפי גוונים, עד לקבלת הגוון העשיר והנוצץ שהתקבל בסוף התהליך. וגם, המיאטה וה-3-CX הם שני הדגמים היחידים שעבורם יצרה מאזדה את צבע הלבן הקרמי. עורך המדור מתלבט אם לצבוע את קירות ביתו בלבן או בלבן מאט.

4. אמרנו כבר CX-5? כן, אפילו פעמיים, ולא התבלבלנו. כי בעיצוב הפנים השידה המרכזית תוכננה ועוצבה מחדש, בקו המאפיין – הנה, הגענו לזה – את ה-CX5 , והיא כעת גדולה ונוחה יותר. נוספה גם משענת יד קדמית יחד עם בלם יד חשמלי, משענת יד אחורית עם מתקן להנחת כוסות ועודכנו חבילת העיצוב הפנימיות של כל רמות האבזור.

5. אפשר פרטים? כן, אפשר. אבל עוד תתחרטו ששאלתם. למשל, ברמת הגימור ZOOM יש גימור דמוי עור שחור בדלתות המכונית; מושבי בד בגוון שחור עמוק; טבעות פתחי אוויר בגימור אפור עם שחור מבריק; גימור רך שחור עם תפר אפור על השידה המרכזית. אל תעצרו אותנו, כי אנחנו ממשיכים. ברמת הגימור SPORT יש גימור דמוי עור אפור עם תפר תואם; מושבי Leatherette משולב בד בגוון שחור; טבעת פתחי אוויר בגימור שחור מבריק עם כרום; גימור רך אפור עם תפר תואם על השידה המרכזית. אתם מחזיקים מעמד? עוד מעט זה נגמר, כי ברמת הגימור PURE WHITE יש מושבי עור בגוון לבן (כשמה כן היא), טבעת פתחי אוויר בגימור שחור מבריק עם כרום ופס אדום שמקיף את הפתח; משענת יד דמוי עור בגוון שחור; גימור Ultra Suede בצבע אפור עם תפר אפור בדלתות המכונית; גימור Ultra Suede בצבע אפור עם תפר אפור על השידה המרכזית. סובלים מפטישיזם, או הערצה לחפצים? קראו את הפסקה האחרונה חמש פעמים והיגמלו.

6. זזנו. ועוד איך זזנו. עם כל הכבוד לגימורים שחורים ומבריקים, הצבא צועד על קיבתו, ומכונית זזה על מנועה, ולזוז אנחנו אוהבים. חלקיה של יחידת ההנעה של ה-3-CX החדשה (שמתם לב, שכבר לא אומרים מנוע, אלא יחידת הנעה), תוכננו מחדש כדי להקטין את החיכוך; מערכת ההצתה כוילה מחדש, כדי לשפר את הבעירה; מערכת ניהול הטמפרטורה שופרה וכך מגיע המנוע (אמרנו את זה, מנוע!) מהר יותר לטמפרטורת עבודה מיטבית. ובמלים אחרות, היא זזה עוד יותר טוב.

7. מזועזעים? לא פלא שלא. מערך המתלים וההיגוי כוילו ותוכננו מחדש, על-מנת לשפר עוד יותר את הדינמיות, הנוחות ואיכות הנסיעה, כדי לבודד את תא הנוסעים מזעזועי הדרך. אל יקל הדבר בעיניכם – כי בדרך-כלל נוחות ובידוד באים על-חשבון התנהגות הכביש. זה אצל האחרים. לא במאזדה.

8. שמעתם? לא פלא שלא. כי תא הנהג והנוסעים הפך לשקט הרבה יותר. דיפוני הדלתות עבים יותר, הזגוגיות עובו, ואפילו דיפון התקרה עבה ודחוס יותר ב-33%. כל העניין הזה בכלל בא לייצר שיחות חרישיות בתא הנוסעים. שלא תגידו שהיפנים לא דואגים לנימוסים של הישראלים.

9. שרת הביטחון. הגיע הזמן שתהיה אחת כזאת, לא? ל- 3-CX יש בקרת שיוט אדפטיבית – עם הטכנולוגיה העדכנית והמתקדמת ביותר של מאזדה, והיא כוללת: שמירת מרחק, עצירה מלאה וזינוק מעמידה (בדגמי Pure White ו-Special Edition). ובמלים אחרות, קבעו מהירות מקסימלית, ואת כל השאר היא תעשה בעצמה. חוץ מזה, יש לה גם התראת התנגשות חזיתית עם סיוע בבלימה במהירויות של עד 160 קמ”ש, הכוללת בלימת חירום מלאה עד לעצירה מוחלטת של הרכב (בדגמי Pure White ו-Special Edition). ובמלים אחרות, אל תנסו את זה בבית.


10. עוד גרסה ועוד גרסה. מתיחת הפנים מביאה עמה גם גרסת Special Edition ייחודית לדגם ה-CX-3. היא מבוססת על רמת הגימור Pure White, עם עוד יותר פינוקים. למשל, חישוקי סגסוגת “18 בגימור כרום ייחודי; ריפודי עור Nappa בצבע חום אדמדם עם תפרים לבנים; גימור רך דמוי עור לבן עם תפרים תואמים בשידה המרכזית; גימור רך דמוי עור לבן עם תפרים תואמים בדלתות ובצדיי המושבים; מושב נהג חשמלי עם זיכרונות; ופתחי אוורור בגימור כרום בשילוב טבעת קישוט לבנה. איך הייתה הגמילה? קשה? שמחנו לעזור.

תגובה בפייסבוק

!השארו מעודכנים

הרשמו לניוזלטר של בלוג מאזדה
ותקבלו כל כתבה חדשה שמתפרסמת

:שלחו לי כתבות בנושאים הבאים